Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski program opieki nad zwierzętami już przyjęty. Wart w tym roku ponad 1,6 mln zł

Facebook Twitter

Miasto ma już nowy program dotyczący opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania ich bezdomności. Największa kwota z jego środków zostanie przeznaczona na funkcjonowanie schroniska przy ul. Gilowej. To lwia część całego budżetu na miejski program, który w tym roku kosztuje ponad 1,6 mln złotych.

Miejski program opieki nad zwierzętami
fot.czestochowa.pl

Miejski program opieki nad zwierzętami

Marcin Breczko: Program obejmuje szereg działań na rzecz potrzebujących zwierząt w mieście, przede wszystkim zapewnienie im miejsca w schronisku, ale także opiekę nad wolnożyjącymi kotami czy sterylizacją i kastracją także kotów wolnożyjących w przestrzeni miasta. Jednym z działań programu jest także zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej czworonogom poszkodowanym w jakiś zdarzeniach drogowych.

Jak mówi Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu, znajdą się pieniądze na sterylizację zwierząt, ale też ich dokarmianie czy opiekę weterynaryjną. Miasto niezmiennie wraz ze schroniskiem z Gilowej zachęcać będzie do adopcji zwierząt:

Marcin Breczko: Na program zabezpieczono w budżecie miasta ponad 1,6 mln złotych. Większość tych środków pójdzie na prowadzenie schroniska przy ulicy Gilowej, to jest ponad 1,4 mln złotych. Zachęcamy, aby odwiedzać stronę internetową schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie, tam w zakładce adopcja są fotografie wszystkich kotów i psów czekających obecnie na swoje stałe domy, na kochających ludzi.

Program opieki nad zwierzętami przegłosowali częstochowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj