Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Basen przy SP nr 48 wreszcie z nowoczesnym zapleczem. Szatnie i prysznice pamiętają tu lata 80.

Facebook Twitter

Szkolny basen przy 48. będzie wreszcie wyglądał nowocześniej. Wyposażenie pływalni przy ul. Schillera na Północy, w dużej mierze pamięta jeszcze czasy PRL-u. Dlatego w szkole ma zostać przebudowane zaplecze basenowe.

Basen przy SP nr 48
fot.czestochowa.pl

Basen przy SP nr 48 doczeka się remontu

Co dokładnie obejmie remont? Wylicza Michał Konieczny naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM Częstochowy:

Michał Konieczny: Przebudowę sanitariatów w zakresie wejścia w strefę basenową, czyli wejście, szatnię, prysznice, toalety, zaplecze sanitarne. Żeby uzmysłowić, jak to ma wyglądać, to podobnie jak 304 lata temu dokonaliśmy takiej przebudowy w SP nr 2, idziemy tym torem. To jest duża przebudowa, bo to zaplecze basenowe nie spełnia wymogów sanitarnych, jest nieestetyczne i przestarzałe.

Remontów w częstochowskich szkołach będzie w tym roku więcej, część przetargów już się zakończyła. W miejskim budżecie zapisano inwestycje w nowe sanitariaty, ogrzewanie i nowocześniejsze instalacje. Będą dotyczyć też Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dwóch miejskich przedszkoli – nr 7 i 8. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 16 planowany jest mniejszy lifting części pomieszczeń.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj