Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci. Trwa nabór wniosków

Facebook Twitter

Mamy ważne informacje dla rodziców małych częstochowian. Trwa nabór wniosków do kolejnej edycji miejskiego projektu „Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci”.

fot. Pexels / pixabay.com

Dzięki środkom z Unii Europejskiej miasto refunduje koszty zatrudnienia niań, pojawiły się również dodatkowe nowe miejsca w filii Żłobka Miejskiego „Reksio”:

To już III edycja tego miejskiego programu. W jego ramach zaplanowano m.in. utworzenie 13 nowych miejsc w Żłobku Miejskim „Reksio” przy Alei Armii Krajowej. Przyjęcie dzieci do żłobka poprzedzone zostało pracami remontowo-adaptacyjnymi oraz zakupieniem niezbędnego wyposażenia. Nabór uczestników i uczestniczek projektu adresowany jest do rodziców dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia powracających do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka zainteresowanych uzyskaniem usługi opiekuńczej nad dziećmi w żłobku miejskim. 

Tłumaczył Włodzimierz Tutaj – rzecznik UM. Kto może starać się o dodatkowe pieniądze na zatrudnienie niani?

Dla rodziców powracających do pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym. W wysokości 85% wszystkich poniesionych kosztów przy założeniu, iż koszty te wyniosą maksymalnie 4000 zł. Dofinansowanie można uzyskać na okres 12 miesięcy, dofinansowanie do opieki niani otrzymuje w tej edycji 30 rodzin. Obecnie w ramach rekrutacji uzupełniającej trwającej do końca września dostępnych jest jeszcze 6 miejsc. 

W jakich innych przypadkach można starać się o refundacje kosztów?

Nabór uczestników i uczestniczek dotyczy także w tym przypadku rodziców dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia. Nabór – jak wspomniałem – prowadzony jest do końca września a szczegółowe informacje można uzyskać na podstronie poświęconej funduszom europejskim w portalu miejskim oraz w Wydziale Funduszy Europejskich i Rozwoju Miasta Częstochowy. 

– tłumaczył Włodzimierz Tutaj – rzecznik UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj