Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

7 nowych łodzi dla policji na śląskich akwenach, jedna dla Częstochowy

Facebook Twitter

Policja Śląska posiada w sumie 25 łodzi, w tym 7 nowoczesnych, które pomogą w służbie na akwenach. Najnowsze nabytki kosztowały 699 tys. zł. Udało się zyskać na te zakupy dofinansowanie. To ważne doposażenie, mówią policjanci. 

Dzięki nowoczesnym łodziom, wodniacy będą mogli działać jeszcze szybciej i skuteczniej. W sezonie letnim na śląskich wodach pełni służbę 141 policjantów regularnie patrolując wszystkie zbiorniki. To właśnie w sezonie letnim mają najwięcej interwencji. Niestety dużo wezwań mieli już tego lata, a wakacje na Śląsku zaczęły się fatalnie, poinformowała komenda wojewódzka. Już mamy kilka ofiar śmiertelnych, praktycznie wszystkie te osoby, które utonęły były nietrzeźwe.

Mamy w naszym regionie 14 miejsc newralgicznych, gdzie policyjne łodzie będą się pojawiać. To są największe zbiorniki wodne na terenie woj. śląskiego. W Częstochowie akweny zwyczajowo wybierane do kąpieli mamy w Parku Lisiniec, ale jest kilka chętnie odwiedzanych poza miastem, nie wszystkie nadają się do bezpiecznego pływania. Jeden z nowo zakupionych zestawów trafił do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj