Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

50-letni wioślarz pokona 100 km na cel charytatywny

Facebook Twitter

50-letni Michał Kowalski postawił przed sobą wyjątkowe wyzwanie. Częstochowianin uprawia amatorsko wioślarstwo halowe. Czy to możliwe również w naszym mieście? Okazuje się, że tak. Poza tym szykuje się rekord.

50-letni wioślarz pokona 100 km na cel charytatywny

Pan Michał Kowalski – wioślarz, amator przygotowuje się do sportowego wyzwania. W październiku tego roku w klubie fitness, ma zamiar pokonać 100 km wiosłując non-stop. Mało osób podejmuje się tego wyzwania, ponieważ można go porównać do ciężkiego biegu czy nawet ultramaratonu. Pan Michał chce tym samym spopularyzować w Częstochowie tę niszową dyscyplinę, która jest popularna w ośrodkach, gdzie trenują sekcje prawdziwych wioślarzy na wodzie.

Pomysłodawca chce, aby akcja wpisała się też w poważniejsze przedsięwzięcie pod hasłem „Pomaganie przez wiosłowanie”. Ma zamiar swoim wyczynem wesprzeć wybrany cel charytatywny. Ten nie został jeszcze określony, ale przygotowania do akcji trwają, głównie treningowe. Ważna jest też pomoc sponsorów, którzy zechcą rozpowszechnić tę ideę i wesprzeć odważnego sportowca-seniora.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023