Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żywa choinka w domu wymaga opieki, przypominają specjaliści

Facebook Twitter

Choinka wymaga opieki, przypominają specjaliści. Warto zadbać o nasze świąteczne drzewko, aby przetrwało święta w domu i zyskało drugie życie, np. w ogrodzie. Coraz większą popularnością cieszą się wypożyczalnie żywych choinek. 

fot. Pixabay

Zarówno drzewka cięte, jak i te hodowane w doniczkach potrzebują wody – to najważniejsze. W wypadku choinek doniczkowych pamiętajcie, że należy zachować umiar w podlewaniu. Najlepiej raz na dobę glebę jaką ma nasze drzewko i dostosowywać podlewanie.

Podobnie jest w wypadku drzew ciętych – ucięty pień w stojaku powinien być zawsze zakryty lustrem wody. Warto też zadbać o odpowiednią temperaturę w domu. Po zakupie najlepiej choinkę przechować przez 1-2 dni w pomieszczeniach gdzie jest chłodniej niż w domu, jak garaż, nieogrzewane składziki czy piwnica.

Z kolei w salonie żywą choinkę ustawmy z dala od kaloryferów i piecyków. Jeśli posiadamy ogrzewanie podłogowe, drzewko może stać n. na grubym dywanie. Jeśli po okresie świątecznym zechcemy posadzić drzewka na zewnątrz, to pamiętajmy żeby w domu zielony gość stał nie dłużej niż 2 tygodnie. Potem zwyczajowe świerki mają małe szanse na przeżycie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024