Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS: Wniosek o zwolnienie ze składek dla hoteli tylko do 15 stycznia

Facebook Twitter

15 stycznia upływa termin składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Dotyczy to hoteli, innych obiektów zakwaterowania oraz organizatorów turystyki.

To kolejny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią, informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego:

Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75% za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia do 15 stycznia wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania a także organizatorzy turystyki. Wszystkie wnioski o zwolnienie ze składek należy przesyłać przez platformę usług elektronicznych ZUS. Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł zyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.

Od 30 grudnia 2020 roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 roku w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0.

Wnioski można składać do końca stycznia. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy można odnaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod adresem www.zus.pl, pod hasłem Tarcza 6.0

– jak dodaje Beata Kopczyńska, od blisko roku realizowane przez ZUS wsparcie dociera do wielu podmiotów. Łączna pomoc z ZUS sięga ok 30 mld złotych. Ponad 2 mln firm skorzystało ze zwolnienia ze składek na kwotę przekraczającą 13 mld złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj