Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS uspokaja: emerytury i renty dotrą do adresatów w grudniu wcześniej

Facebook Twitter

Emeryci dostaną swoje świadczenia jeszcze przed świętami. Jak informuje częstochowski ZUS, dotyczy to osób, którym ZUS wypłaca emerytury i renty 25. każdego miesiąca. W grudniu powinny dotrzeć do adresatów wcześniej.

emerytury i renty

Emerytury i renty wcześniej

Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na konto bankowe:

Beata Kopczyńska: Świadczeniobiorcy, których termin płatności emerytury czy renty wypada 25 grudnia, otrzymają pieniądze jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Świadczenia z terminem płatności wyznaczonym na 25 grudnia przekazywane do banków trafią 21 grudnia, do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2020 czwartego roku. 22 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a do banku dwudziestego ósmego grudnia.

Fot. archiwum ZUS. Beata Kopczyńska

Dlatego emeryci i renciści w mieście nie powinni się obawiać, że będą musieli dłużej czekać na gotówkę, informuje rzeczniczka ZUS-u w regionie Beata Kopczyńska. Jednocześnie stale przybywa osób starszych, które otrzymują swoje emerytury na rachunek w banku, do tego też zachęcają urzędnicy:

Beata Kopczyńska: Coraz więcej osób otrzymuje swoje emerytury czy renty przelewem na rachunek bankowy i nie musi czekać na wizytę listonosza z gotówką. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych wynosi około 78 proc.. Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyli bezpieczną formę przekazywania świadczeń przelewem na rachunek bankowy.

Dodaje Beata Kopczyńska – rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Poczta Polska też zapewnia, że jeszcze przed świętami dostarczy emerytury, renty i przekazy pieniężne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj