Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS uruchamia wideorozmowy

Facebook Twitter

E-wizyty to rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które chcą unikać miejsc publicznych w trosce o swoje zdrowie. Dzięki wideorozmowie klient może załatwić swoją sprawę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem.

Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę na rozmowę przez internet.

Podczas e-wizyty eksperci ZUS odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min. – Dbamy o bezpieczeństwo i czas naszych klientów, stąd też kolejne dla nich udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić ZUS online, bez konieczności wizyty na miejscu w placówce ZUS.

– mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. W Oddziale ZUS w Częstochowie, możliwość E-wizyty będzie możliwa od 29 października. Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę należy wejść na stronę www.zus.pl. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE. Docelowo kontakt online będzie też z doradcami ds. ulg i umorzeń.

Numer telefonu i adres email, który klient podaje podczas rezerwowania e-wizyty, będzie potrzebny do kontaktu z nim. Dzień przed spotkaniem na podany numer telefonu osoba umawiająca się na wideorozmowę otrzyma sms z przypomnieniem o niej, natomiast w dniu e-wizyty, na godzinę przed spotkaniem, otrzyma maila, w którym będzie link do rozmowy. Po wejściu na podany link o konkretnej godzinie nastąpi połączenie online z ekspertem ZU.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W takiej rozmowie online może wziąć udział również opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy należy zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby – tłumaczy rzeczniczka.

Więcej szczegółów na temat e-wizyty w ZUS dostępnych jest na stronie internetowej www.zus.pl/e-wizyta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj