Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znacząca pomoc dla zwierzaków w Częstochowie w budżecie oraz od mieszkańców

Facebook Twitter

Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy Gilowej czeka na specjalistyczny pojazd do transportu czworonogów. Miasto właśnie ogłosiło przetarg.

Jak mówi społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt w naszym mieście, tego typu zadanie przegłosowane w Budżecie Obywatelskim potwierdza, że los zwierząt nie jest mieszkańcom obojętny:

Świadomość potrzeb związanych z opieką nad zwierzętami jest w Częstochowie coraz wyższa i tu na pewno jest to wynik edukacji szeroko rozumianej. To są kolejne akcje, edukacja w szkole, akcje prospołeczne, czyli prozwierzęce, proekologiczne. Edukujemy się i dzięki temu się rozwijamy, co w tym przypadku zaskutkowało wygraniem przez schronisko zadania o zakup specjalistycznego samochodu.

Jak dodaje Małgorzata Iżyńska – radna i społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt, cyklicznie pomagamy schronisku, a równie dużym zainteresowaniem cieszą się pozostałe inicjatywy na rzecz zwierząt. Wspierają swoimi głosami częstochowianie, ale również miasto w tym roku przeznaczy spore środki na opiekę nad czworonogami:

Na samo schronisko, czyli funkcjonowanie tego miejsca w wielu aspektach, przekazano w budżecie około 1 mln 200 tys., więc całkiem sporą kwotę. Natomiast przed nami jeszcze sesje i głosowanie nad programem opieki nad zwierzętami i zapobiegania ich bezdomności, które również zawiera kolejne środki na zadania związane z opieką m.in. darmowy program sterylizacji.

Nowy pojazd do transportu psów i kotów, ma trafić do schroniska już w przyszłym miesiącu. O losie częstochowskich zwierzaków rozmawialiśmy z Małgorzatą Iżyńską.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022