Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zespół Tayka zagra w piątek (28.07.) w OPK

Facebook Twitter

Aleje tu się dzieje - kolejna odsłona miejskiego cyklu już w piątek (28.07) wieczorem w ośrodku Gaude Mater. Z powodu pogody występ trzeba było przenieść z placu Biegańskiego pod dach miejskiej instytucji kultury. O godz. 19:00 wystąpi tu zespół Tayka. Na jego czele stoi wokalistka Tacjana Niksa-Rynkiewicz.

Gościnnie zasiada za perkusją Jacek Woźniak – założyciel zespołu Farba, gitarzystami są Wojciech Rynkiewicz i Damian Redzimski, a basistą – Leszek Makurat. W 2022 r. zespół zaprezentował swój pierwszy oficjalny album „Jestem tym, kim byłam – Będę, kim chcę być”. Na koncie Tayki jest również kilka teledysków. Warto wybrać się do sali Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater. Wstęp na koncert Tayki jest wolny.

Muzyka jest dla Tayki pretekstem do bardzo intymnych zwierzeń. Słowa budują świat osoby, którą przeżyła wiele, ale ma w sobie wiele jeszcze optymizmu. Mówi o sprawach trudnych bez zbytniej egzaltacji. Słuchaczom wydaje się jakby trzymała za rękę i mówiła: wiem, co przeżyłaś. Jej intymny świat tak bliski jest temu, co doświadczamy, czasami tłumimy w sobie. Tayka opowiada o tym subtelnie, ale potrafi również Wykrzyczeć to, co ją boli.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024