Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zawody triathlonowe przeniosły się z Częstochowy do Mstowa

Facebook Twitter

Nie Częstochowa, a Mstów! Organizatorzy corocznych zawodów triathlonowych w naszym mieście przenieśli je do tej miejscowości. Osoby, które mogą pochwalić się niezłą kondycją i wytrzymałością staną do rywalizacji w połowie lipca.

fot. moerschy / pixabay.com

Zapisy już ruszyły:

Dostaliśmy jedną z najmniejszych dotacji na imprezy masowe w Częstochowie, co wyklucza organizację tak dużej imprezy, tak dużego przedsięwzięcia w dość dużym mieście. Organizacja tej imprezy i charakterystyka – zamknięcie połowy miasta, zmiana organizacji ruchu – to są gigantyczne koszty i gigantyczne przedsięwzięcie. W Mstowie organizacyjnie jest to łatwiejsze, żeby zrobić takie zawody, a jednocześnie mamy dużo większe wsparcie gminy. Nie rozpatrywaliśmy innej kwestii, jak przeniesienie tej imprezy do Gminy Mstów.

Jak wylicza Kajetan Leszczyński, jeden z organizatorów imprezy sportowej „Mstów Triathlon”, zawodnicy zmierzą się na kilku wymagających trasach:

Zasada i formuła zawodów jest taka sama, regulamin taki sam. Nieco zmienia się trasa, bo robimy to na obszarze Gminy Mstów. Natomiast sama formuła zawodów, kategorie, dystanse zostają te same, czyli 1/4 IM i 1/8, będą też wyścigi sztafet i zapewne zorganizujemy też wyścig dla dzieci

– dodaje Jakub Goleniewski z Triathlon Training Center. Pomysłodawcy triathlonu zapewniają, że zróżnicowane tereny w Mstowie, to jeden z atutów nowej lokalizacji:

Cała Jura Krakowsko-Częstochowska, w szczególności tereny wokół Gminy Mstów idealnie nadają się zarówno do treningów, jak i do wyścigów. Są naprawdę fajne, techniczne odcinki, bardzo zróżnicowane. Do uprawiania kolarstwa, biegów to są naprawdę wyjątkowe tereny. My raczej się kwalifikujemy do tych zawodów bardziej regionalnych, na naszych zawodach jest do kilkuset osób. Zawody trwają cały dzień, jesteśmy w stanie je bezpiecznie przeprowadzić.

Zawody polecają organizatorzy Kajetan Leszczyński i Jakub Goleniewski. Mstów Triathlon 2021 zaplanowany jest na 18 lipca. Zapisy są już otwarte.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj