Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zarejestruj się i dołącz. Są różne opcje zbierania pieniędzy przez wolontariuszy WOŚP

Facebook Twitter

Zarejestruj się przez Internet lub osobiście dołącz do wybranego sztabu, zachęca potencjalnych wolontariuszy w każdym wieku WOŚP i jego częstochowscy koordynatorzy.

W styczniu po raz 31. będą kwestować z tekturową puszką lub zbiórkę będą wspierać online przez e-Skarbonkę. Przyszłoroczny finał orkiestry tym razem odbędzie się pod hasłem: „wygrać z sepsą”. Wolontariusze już trafiają na listę poprzez stronę i wolontariusz:

Natalia Zalas: Należy założyć takie konto, uzupełnić dane i zaczekać na akceptację przez sztab. Co jest bardzo ważne, to sztab weryfikuje te dane i jeśli znajdziemy jakieś nieprawidłowości wtedy to my skontaktujemy się z Państwem. Nie musicie Państwo do nas pisać czy dzwonić, bo wiem, że ta instrukcja dla wielu osób nie jest jasna, także spokojnie – dopóki trwa rejestracja, my będziemy dane weryfikować i bliżej finału, kiedy już zakończymy rejestrację będziemy się z Państwem kontaktować. Jeżeli macie Państwo konto założone w „iWolontariusz.pl”, wystarczy się zalogować do swojego konta i ewentualnie jeśli coś się zmieniło w naszych danych należy je skorygować.

– mówi Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogłaby grać tak skutecznie, gdyby nie jej wolontariusze. Kto może dołączyć do tego grona?

Natalia Zalas: Wolontariuszem może zostać każdy. Nie mamy żadnych ograniczeń wiekowych, także jeżeli ktoś ma ochotę z nami zagrać, to bardzo chętnie zapraszamy do dołączenia. Myślę, że możemy zdradzić, że w tym roku będziemy mieć też psich wolontariuszy. Rok temu cieszyło się to bardzo dużym, pozytywnym odbiorem (…).

Informacje o tym, jak zgłosić psiego wolontariusza znajdziecie na stronie częstochowskiego sztabu orkiestry. Jeszcze ważna informacja dla zainteresowanych pomocą dla WOŚP, którzy są niepełnoletni:

Natalia Zalas: Jeżeli chodzi o rejestrację takiej osoby, to na początek to opiekun musi założyć sobie konto, i gdy mamy już konto opiekuna, wtedy opiekun prawny, czy rodzic zgłasza swojego podopiecznego jako wolontariusza. To też bardzo ważna informacja, bo często pada dużo pytań na ten temat. Jeżeli zakładamy e-Skarbonkę, wtedy nie musimy wgrywać swojego zdjęcia bo nie będziemy mieć wtedy tradycyjnego identyfikatora, natomiast jeśli zdecydujemy się na zbiórkę tradycyjną, to wtedy już musimy mieć zgrane zdjęcie do systemu i będziemy mieli identyfikator ze zdjęciem.

Chętne osoby, które w styczniu pomogą w Częstochowie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, instruowała Natalia Zalas z lokalnego sztabu. Finał zbiórki 29 stycznia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023