Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabytkowy piętrowy autobus rusza w trasę

Facebook Twitter

W sobotę (1.07.) w samo południe londyńczyk oznaczony numerem 034 wyjedzie na nasze ulice. Numer turystycznej linii jest nieprzypadkowy – nawiązuje do numeru kierunkowego Częstochowy.

Początek i koniec trasy przewidziano na przystanku Ratusz. Autobus objedzie całe Śródmieście, aż po Stare Miasto i Rynek Wieluński z drugiej strony, przejeżdżając następujące ulice: Śląską, II Aleją NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, Mirowską, Nadrzeczną, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, ponownie II Aleją NMP, Kilińskiego, Racławicką, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Sobieskiego, Pułaskiego, Popiełuszki, 3 Maja, Wieluńską, Rynkiem Wieluńskim, św. Rocha, Klasztorną, 7 Kamienic, ponownie Popiełuszki, III Aleją NMP i Nowowiejskiego do przystanku końcowego.

Kursować ma codziennie o pełnych godzinach, między 12.00-18.00. Każdy przejazd potrwa około 40 minut. W tym czasie przewodnik opowie o historii Częstochowy, obiektach usytuowanych wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z naszym miastem. W autobusie będzie też dostępna bezpłatna sieć wi-fi. Ponad to nad bezpieczeństwem przejazdów ma czuwać strażnik miejski.

Darmowa linia turystyczna będzie funkcjonować przez całe wakacje – do 31 sierpnia i z pewnością przykuje uwagę nie tylko turystów…

Trasa autobusu:

źródło: http://www.czestochowa.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj