Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wystawa i aukcja charytatywna już dzisiaj (17.03.) w OPK Gaude Mater

Facebook Twitter

Dzisiejsza (17.03.) wystawa i aukcja prac fotograficznych OPK Gaude Mater zasili leczenie Jasia Czarneckiego z Pajęczna, który walczy z SMA. Warto pojawić się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater od godz. 17.00.

Pomysł na pomoc przekuli w coś wyjątkowego dwaj studenci z Częstochowy – Maciej Mąka i Kacper Staszczyk.

Maciej Mąka: Moja mama zasugerowała, aby oddał jakieś swoje zdjęcie dla chorego Jasia z SMA. W tym samym momencie akurat startowaliśmy z kołem fotograficznym u nas na uczelni. Zasugerowałem, że moglibyśmy zorganizować wraz ze studentami wspólnie taką wystawę na wydziale uczelni czy w innym miejscu. Od tego się to wszystko zaczęło.

Kacper Staszczyk: I rozrosło się to do naprawdę sporych rozmiarów, bo na wystawie pojawią się aż 24 praca. Promujemy  to jako aukcję charytatywną, nie jako stricte wystawę. Myślę, że dla wielu naszych kolegów też jest to pierwszy raz, gdzie mogą się pokazać i wystawić prace. To taki dodatkowy aspekt.

Aukcja charytatywna studentów, wykładowców i przyjaciół kierunku Fotografia i kreacja przekazu wizualnego na UJD, ma za zadanie zebranie funduszy na leczenie chorego chłopca. Udało się namówić do wsparcia tego celu też znane fotografujące osoby, jak Piotr Dłubak czy Grzegorz Skowronek. Pod młotek pójdą 24 różnorodne fotografie:

Kacper Staszczyk: Nie trzeba było absolutnie namawiać. Skontaktowałem z ośrodkiem OPK Gaude Mater, Poszli nam na rękę pod każdym względem i od razu nam udostępnili pierwszy możliwy termin – 17 marca. Będzie cegiełka na wejście, będzie licytacja i mamy nadzieję zebrać jak najwięcej.

Maciej Mąka: Nie ograniczyliśmy się do żadnego tematu. Daliśmy możliwość wybrania dowolnej pracy uczestnikom, a więc wybór prac będzie naprawdę różny. Będą krajobrazy, portrety, scenerie miejskie.

Kacper Staszczyk: Dostaliśmy też prace od naszych wykładowców i przyjaciół. Zacne grono.

Charytatywna aukcja fotografii dla chorego Jasia w Gaude Mater od godz. 17.00. Zapraszali Kacper Staszczyk i Maciej Mąka.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023