Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypożyczalnia technologii wspierających osoby z niepełnosprawnością

Facebook Twitter

O uruchomieniu wypożyczalni technologii wspierających osoby z niepełnosprawnością informowały już władze powiatowe. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, które zapowiadało Radio Jura. Przypominamy o inicjatywie PFRON-u raz jeszcze, bo o takiej pomocy informuje częstochowian również Urząd Miasta.

Wypożyczalnia technologii wspierających osoby z niepełnosprawnością

Wypożyczalnia technologii wspierających osoby z niepełnosprawnością

Realizatorem zadania jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Co daje potrzebującym wypożyczalnia? W razie potrzeby wózek, łóżko dla osoby niepełnosprawnej, ale też kule i inne technologie dla osób z podobnymi potrzebami. Osoby z niepełnosprawnością mają możliwość wystąpienia o wypożyczenie potrzebnych im urządzeń, których nie są w stanie kupić same ze względu na wysoki koszt.

Wystarczy mieć ważne orzeczenie o niepełnosprawności, które uprawnia do wypożyczeń. Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia. Wszelkie przydatne szczegóły na stronach internetowych zamieszcza PFRON. Szczegółami służą też lokalne serwisy samorządowe.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW).

Dodatkowe informacje na stronie: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/wypozyczalnia-technologii-wspomagajacych-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024