Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek w jaskini Studnisko w Sokolich Górach

Facebook Twitter

W niedzielę (23.09.) kolejny raz w jaskini Studnisko w Sokolich Górach doszło do wypadku z udziałem grotołazów. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Przez wiele godzin trwała wczoraj akcja ratunkowa jurajskich GOPR-owców.

Tym razem do Studniska, która jest najgłębszą jaskinią na Jurze weszło troje grotołazów, prawdopodobnie właściwe wyposażonych i z dobrym przygotowaniem. Nie wszystko podczas wyprawy przebiegło zgodnie z planem, bo na miejsce wezwano ratowników z Jurajskiej Grupy GOPR po tym gdy w jaskini niedaleko Olsztyna ucierpiały dwie osoby. Ciężej ranna została kobieta, obrażenia podczas zdobywania Studniska odniósł też mężczyzna, nic nie stało się trzeciemu uczestnikowi wyprawy. Nie udał im się zjazd do jaskini, a przypomnijmy wejście do niej to 34 metrowy pionowy komin. Gdy okazało się że nie mogą opuścić tej głębokości samodzielnie, potrzebna była pomoc ratowników. Jedna z osób została przetransportowana do szpitala przez lotnicze pogotowie i wysłany na miejsce śmigłowiec. Trwa wyjaśnianie szczegółów wypadku, sprawą zajmuje się częstochowska policja.

Od 1 września do połowy listopada można zwiedzać jaskinię za specjalnym pozwoleniem. Przypomnijmy że jurajska jaskinia okryła się złą sławą po śmiertelnym wypadku gimnazjalistki w 2014 roku.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2020