Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek lotniczy w Rębielicach Królewskich – śledztwo w tej sprawie umorzone!

Facebook Twitter

Zginął pilot i jego matka. Wracamy do głośnej sprawy wypadku lotniczego w Rębielicach Królewskich. Prokuratura umorzyła postępowanie.

Wypadek W Rębielicach królewskich

Wypadek lotniczy w Rębielicach Królewskich – Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zdecydowała właśnie o umorzeniu śledztwa w tej głośnej sprawie. Przypomnijmy, chodzi o katastrofę samolotu Cessna, w której zginęli pilot i jego matka.

Tragedia wydarzyła się w powiecie kłobuckim 2 czerwca ubiegłego roku. Kierujący maszyną Marek G. był poczatkującym pilotem i nie posiadał uprawnień do zabierania na pokład pasażerów. Wiadomo, że nie opanował samolotu i nie zachował bezpiecznej prędkości. Gdyby znajdował się na innej wysokości, również mógłby uniknąć zderzenia z ziemią, ocenili specjaliści z zakresu pilotażu. Jak ocenili biegli tylko pilot odpowiadał za bezpieczeństwo tego przelotu, ale zabrakło mu umiejętności.

Mężczyzna zginął na miejscu, podobnie jak jego pasażerka, stąd decyzja o umorzeniu sprawy. To jednak nie koniec, bo jedna z osób z rodziny mężczyzny złożyła już zażalenie na decyzję śledczych do Sądu Rejonowego w Częstochowie. W piśmie kwestionuje ustalenia dotyczące stanu technicznego samolotu. Biegli orzekli, że sprawność maszyny nie miała związku z jej katastrofą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj