Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybory samorządowe 2024: II tura przebiega spokojnie, choć zdarzają się pojedyncze incydenty

Facebook Twitter

Druga tura wyborów przebiega spokojnie, choć zdarzają się pojedyncze incydenty - informuje szef PKW. Głosowanie odbywa się w 11 099 stałych obwodów oraz 789 odrębnych. W przeprowadzeniu wyborów zaangażowanych jest ponad 100 tysięcy członków obwodowych komisji wyborczych oraz 7 tysięcy 166 członków okręgowych komisji wyborczych.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wybory samorządowe 2024

Wybory przebiegają w nadzwyczaj spokojnej atmosferze. Trwa cisza wyborcza, ale oczywiście zdarzają się incydenty wyborcze

– informował przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Przewodniczący przekazał, że doszło do 76 przestępstw i wykroczeń, w tym 55 wykroczeń. Wśród incydentów związanych z wyborami, szef PKW wymienił naruszenia ciszy wyborczej, takie jak ten, który miał miejsce w województwie dolnośląskim. Jeden z kandydatów na burmistrza gminy poinformował, że nieznany sprawca nakleił logo innej partii na plakatach wyborczych z jego wizerunkiem, z którą sam kandydat się nie utożsamia.

21 kwietnia o godzinie 7.00 rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. W tej fazie wyłonieni zostaną 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ponowne głosowanie odbywa się w 60 miastach prezydenckich, w tym w dziewięciu wojewódzkich.

/PAP/

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj