Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyniki wyborów 2023: z miasta do Senatu Wojciech Konieczny – zdecydowana przewaga nad rywalami

Facebook Twitter

Wyniki wyborów 2023: Sporo już wiemy w kwestii podziału mandatów do Senatu. Wojciech Konieczny może już otwierać szampana. Jego przewaga nad rywalami w wyborach 2023 jest ogromna.

Wyniki wyborów 2023: Wojciech Konieczny może być niemal pewny mandatu senatora

Wyniki wyborów 2023: W Częstochowie do Sejmu – Koalicja przed PiS-em i przed Nową Lewicą, ale na liście do Senatu miażdżącą przewagę nad rywalami zdobył Wojciech Konieczny, starający się ponownie o mandat senatora z list Lewicy.

Wojciech Konieczny: Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim wyborcom za udział w wyborach, oczywiście najbardziej tym, którzy mi zaufali i zdecydowali się oddać na mnie głos. Oczywiście zwycięstwo jest bardzo duże, troje kandydatów, którzy wystąpili przeciwko Paktowi Senackiemu otrzymało mniej więcej tyle samo głosów co ja. Oczywiście jestem szczęśliwy, że te lata w Senacie zostały docenione przez częstochowian i obiecuję dalszą, ciężką pracę teraz już w innych warunkach, z których oczywiście bardzo się cieszę i myślę, że większość społeczeństwa również.

Wybory 2023

Wojciech Konieczny zgromadził prawie 50% głosów, Monika Pohorecka z PiS ma ich ponad 30%. Dwaj pozostali kandydaci w Częstochowie nie mają szans zasiąść w izbie wyższej parlamentu. Senator Konieczny przyznaje, że udało mu się zdobyć poparcie nowych wyborców…

Wojciech Konieczny: Na to wygląda, że udało się przekonać do siebie większą grupę wyborców. 50 procent to jest naprawdę bardzo dobry wynik. Nie będę ukrywał, że z  kampanii jestem zadowolony, z tego jak przebiegały ostatnie miesiące. (…)

To ciągle jeszcze nieoficjalne wyniki wyborów senatora z Częstochowy. Z kolei w powiecie do Senatu wygrywa Ryszard Majer z Prawa i Sprawiedliwości, zdobył ok. 37% głosów. Trwa wciąż liczenie, a w powiatach częstochowskim, kłobuckim, myszkowskim i lublinieckim, jak dotąd podsumowano połowę oddanych głosów.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj