Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjechał kolejny transport darów na Ukrainę

Facebook Twitter

Towarzystwo Patriotyczne Kresy przy wsparciu Braci Rycerzy Kolumba po raz trzeci przygotowało akcję pomocową na rzecz Ukrainy.

Do potrzebujących trafi łącznie 4 tys. paczek żywnościowych:

Niektórzy mówią, że coraz mniej pomagamy Ukrainie. To nie jest prawda. Jest trudniej, ale jest też coraz więcej ludzi, którzy chcą pomagać. Dzięki Braciom Rycerzy Kolumba i  ich wsparciu, trzeba o tym powiedzieć, możemy robić 4 tysiące paczek. Większość to są uchodźcy, Ukraińcy. Ponad 100 osób, które usłyszały o tej akcji, zgłosili się i tutaj pomagają, również młodzież, która chodzi do naszych częstochowskich szkół,(…). Cieszę się ogromnie, że oni to czynią z wielka radością i entuzjazmem.

– jak mówi ks. Ryszard Umański – prezes Towarzystwa Patriotycznego „Kresy”. W każdej z przygotowanych paczek jest 17 najbardziej przydatnych produktów. To m.in. cukier, mąka, sól, kawa i inne:

Jest to taka bogata paczka, zawozimy to do Lwowa, stamtąd te paczki zawożone są na daleki wschód, tam gdzie jest wojna. Mamy zdjęcia, gdzie żołnierze trzymają te paczki, uśmiechają się i dziękują. Towarzystwo Patriotyczne Kresy już od samego początku wojny, już w trzecim dniu wysłaliśmy pierwszy TIR z pomocą.

Uchodźców również na miejscu można wspierać przynosząc dary rzeczowe do parafii św. Wojciecha w Częstochowie:

Ten magazyn ciągle jest w parafii św. Wojciecha w dolnym kościele, tam codziennie przychodzi ponad 150 osób, również uchodźcy z Ukrainy. Gdyby ktoś chciał pomóc, codziennie od poniedziałku do soboty, od 10 do 14, na pewno ktoś jest w magazynie przy Brzeźnickiej 59.

– do wsparcia osób w potrzebie zachęcał ks. Ryszard Umański.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022