Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz z walkowerem oraz karami finansowymi. Mamy komentarz Urzędu Miasta

Facebook Twitter

Wielkim echem w środowisku żużlowym nie tylko w Częstochowie ale w całym kraju odbiły się wydarzenia sprzed tygodnia na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. Ich skutki to m.in. walkower przyznany na rzecz drużyny z Gorzowa oraz kary finansowe dla klubu Eltrox Włókniarz Częstochowa na kwotę ok. 200 tysięcy złotych. 

Wielu kibiców obawiało się również, że konsekwencje wobec biało-zielonych wyciągnie  Urząd Miasta:

Sytuacja skutkująca walkowerem i karą finansową dla Włókniarza Częstochowa może być oczywiście w najbliższym czasie przedmiotem zarówno analiz ze strony radnych, np. Komisji Sportu i Turystyki, jak i takiej bardziej całościowej oceny, może już po zakończeniu sezonu ze strony władz samorządowych miasta Częstochowy. Trzeba pamiętać, że potencjalne wsparcie miasta dla klubu w ramach promocji poprzez sport zostało już w tym roku ograniczone o 1 090 000 zł, tutaj wprawdzie 90 tys. zostało przeznaczone na poprawę monitoringu na stadionie, ale jednak o 900 tys. ta kwota została zredukowana. Przyczyną były promocyjne straty miasta związane z epidemią, późniejszy start sezonu, ograniczenia związane z liczbą kibiców na stadionie, ale także niższe dochody miasta i konieczność ograniczenia wydatków bieżących, przy jednoczesnych nowych wydatkowych wyzwaniach, tu konkretnie miasto musiało w sposób pośredni wesprzeć Miejski Szpital Zespolony stąd mniejsza kwota na promocję poprzez sport. 

Tegoroczny konkurs na promocję miasta poprzez sport żużlowy nie został jednak jeszcze rozstrzygnięty:

Ogłoszony w tym roku przetarg na promocję poprzez sport żużlowy nie został jeszcze rozstrzygnięty, ponieważ został ogłoszony dużo później. Jest w trakcie rozstrzygania z kwotą 2 060 000 zł. Umowa nie została jeszcze podpisana. Kibice obecną sytuacją na pewno są rozgoryczeni, niewątpliwy zawód przeżywa też wielu przedstawicieli władz samorządowych również przecież kibicujących Włókniarzowi i bez względu na pojawiające się różne interpretacje całej sytuacji ze strony różnych przedstawicieli częstochowskiego środowiska żużlowego na pewno w klubie podjęto przed meczem ze Stalą Gorzów błędną decyzję, bo jej skutki są ze strony sportowej, organizacyjnej, jak i finansowej, zarówno dla klubu, jak i kibiców bolesne. 

Miastu zależy, aby klub Eltrox Włókniarz Częstochowa wyszedł na prostą po ostatnich zawirowaniach:

Myślę jednak jednak, że zarówno władzom miasta, jak i kibicom zależy na wyjściu częstochowskiego żużla z tego chwilowego, mamy nadzieję, kryzysu i nie można na kwestię dalszej współpracy z klubem i dobra częstochowskiego żużla patrzeć przez pryzmat obecnych problemów klubu i tych emocji, które towarzyszą sytaucji związanej z ostatnim nieodbytym meczem. 

– mówił rzecznik magistratu, Włodzimierz Tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj