Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Weekend seniora z kulturą: Wystawy Muzeum Częstochowskiego za symboliczną złotówkę

Facebook Twitter

Uwaga seniorki i seniorzy, w ten weekend (30.09- 1.10) wystawy Muzeum Częstochowskiego będziecie mogli zobaczyć za symboliczną złotówkę. To ogólnopolska akcja „Weekend seniora z kulturą", która ma zachęcać do aktywności ludzi starszych.

Muzeum Częstochowskie, Weekend seniora z kulturą
fot. google.pl/maps

Weekend seniora z kulturą

W sobotę (30.09) o 14.00 kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Karuzela z Madonnami – wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej” w pawilonie w Parku Staszica, w niedzielę zaś o 16.00 w Galerii Dobrej Sztuki specjalna odsłona ekspozycji „Spojrzenia”. 1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych.

Weekend seniora z kulturą: Akcję zachęcającą osoby starsze do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym zainicjowało w 2013 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Corocznie bierze w niej udział ponad 500 instytucji z całego kraju. Dzięki temu seniorki i seniorzy dostają okazję, aby – za bardzo niewielką opłatą – zobaczyć, co do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury.

A oto wydarzenia częstochowskiego ,,Weekendu seniora z kulturą”:

  • 30 września, godz. 14.00 – Pawilon Wystawowy, Park Staszica
    oprowadzenie kuratorskie z Eweliną Mędralą-Młyńską po wystawie ,,Karuzela z Madonnami – wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej” oraz inspirowane nią warsztaty plastyczne dla seniorek i seniorów
  • 1 października, godz. 16.00 – Galeria Dobrej Sztuki, al. NMP 47
    oprowadzenie kuratorskie z Anitą Grobelak po wystawie ,,Spojrzenia” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2023 ,,Po-Mosty Wielokulturowości”

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj