Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W weekend sięgnij po książkę! Kolejne tytuły warte polecenia

Facebook Twitter

Wcześnie przychodzący zmrok, daj się we znaki zwłaszcza po zeszłotygodniowej zmianie zegarów na czas zimowy. Ponownie na łamach naszego portalu zachęcamy Was do tego, aby krótszy dzień i dłuższe wieczory i noc wykorzystać na odrobienie czytelniczych zaległości. Polecamy kolejne książkowe propozycje!

fot. LubosHouska / pixabay.com

Poleca Robert Jasiak z projektu „Wpieraj kulturę”:

Jesteśmy kilka dnia po Halloween. Jak wiemy, każdy z nas lubi się czasem bać, ale żeby ten strach, mrok, który przez chwilę chcemy poczuć, nie pochodził z naszego życia, a bardziej z ekranu telewizyjnego bądź książek, dlatego stąd moja propozycja czytelnicza – polecenie trzech książek, które potrafią nieźle przestraszyć.

„Lśnienie” Steven King

Pierwsza z tych książek to książka Stevena Kinga – króla powieści grozy, którego książki sprzedały się w nakładzie ponad 350 mln egzemplarzy, a książka, którą chciałem polecić jest to „Lśnienie”. Młody Jack Torrance wyjeżdża ze swoją rodziną do hotelu Panorama, gdzie po opuszczeniu załogi hotelowej tego właśnie miejsca zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Jego 5-letni syn Danny widuje na korytarzach różne zmory, które naprawdę potrafią wywołać taką sytuację, że włoś jeży się na głowie. Polecam serdecznie tę książkę.

„Egzorcysta” William Peter Blatty

Kolejna książka i tytuł pewnie słuchaczom Radia JURA znany to „Egzorcysta” Williama Petera Blatty. Mała Regan zostaje opętana. Tutaj zostaje zadane pytanie czy została opętana, czy choruje na schizofrenię. To pytanie zostaje do Państwa rozstrzygnięcia po przeczytaniu tej powieści. Mała Regan mówi często językiem niezrozumiałym, innym głosem, jej głowa obraca się o 360 stopni i sytuacja opętania nasila się na kartach powieści, i potrafi nieźle zaskoczyć.

„Dziewczyna z sąsiedztwa” Jack Ketchum

Kolejna książka to „Dziewczyna z sąsiedztwa” Jack Ketchum. To też horror, klasyka,  o tym, jak człowiek potrafi być okrutny i do jakiego okrucieństwa potrafi się zmusić, potrafi zrobić. Jest tu też coś, co powinno być napiętnowane – akceptacja i tolerancja nad znęcaniem się nad innymi osobami i walką z tym przyzwoleniem na nieludzkie traktowanie.

Film

Te wszystkie trzy powieści, które wymieniłem, zostały również zekranizowane, czyli mogą Państwo podejść do tego w ten sposób, że można porównać film z książką bądź książkę z filmem. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie, bo wtedy będziemy mogli sobie odpowiedzieć na bardzo często zadawane pytanie „książka czy film”. Polecam te trzy powieści – „Dziewczyna z sąsiedztwa”, „Egzorcysta” oraz „Lśnienie”.

– polecał Robert Jasiak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024