Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W styczniu pasażerowie masowo ruszyli za granicę. Rekordowe zainteresowanie lotami, głównie w egzotyczne strony

Facebook Twitter

Po dwóch latach trudnych dla branży lotniczej, okazuje się że znów chętnie latamy za granicę. Liczby odprawionych podróżnych podsumował po pierwszym miesiącu nowego roku, port lotniczy w Pyrzowicach.

fot. albert22278 / pixabay.com

Ruch pasażerski okazał się znów rekordowo duży:

W styczniu w ruchu ogółem zanotowaliśmy 140 tys. podróżnych tj. o 115 tys. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Jednocześnie wynik ten to 48% przewozów pasażerskich ogółem z rekordowego przedpandemicznego stycznia 2020. Rekordowy wynik zanotowano w czarterach – styczeń 2020 z wynikiem 50 tys. pasażerów był najlepszym pierwszym miesiącem roku w historii pyrzowickiego lotniska.

Jak informuje rzecznik lotniska Piotr Adamczyk, obok najczęściej wybieranych lotów do Niemiec i Wielkiej Brytanii, przybyło osób które korzystały z połączeń czarterowych w bardziej egzotyczne rejony. Latamy najchętniej do Egiptu, do Dominikany i na Kubę.

W 5 najpopularniejszych tras regularnych w styczniu znalazły się Dortmund, Londyn-Luton, Eindhoven, Kolonia, Bonn oraz Warszawa, z kolei do grona 5 najchętniej wybieranych kierunków czarterowych trafiły Marsa Alam, Hurghada, Antalia, Punta Cana oraz Varadero

– dodaje Piotr Adamczyk z Lotniska Pyrzowice. Podróżni przede wszystkim w pandemii wybierają wczasy w rejonach, gdzie obostrzenia sanitarne i ograniczenia pozostają najmniejsze.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj