Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gdzie na ferie zimowe? W cieplejsze rejony – słyszymy w biurze podróży

Facebook Twitter

Pozostało kilka dni do zimowych ferii w naszym województwie, dlatego to już najwyższy czas aby zorganizować wypoczynek dla dzieci. Jeśli uczniowie nie zostaną w domach, to rodzice wybiorą dla nich obozy, półkolonie czy zimowiska.

fot. Pixabay

Czasem ferie planujemy dla wszystkich domowników. Dlatego o rodzinne zimowe wyjazdy pytaliśmy w częstochowskim biurze podróży. Okazuje się że najchętniej szukamy cieplejszych rejonów:

Sprzedaje się bliska destynacja jak Turcja, pomimo że nie ma tam upałów, ale temperatury są dodatnie, w związku z tym infrastruktura hotelu zabezpiecza jako taki wypoczynek. Sprzedają się kraje średnie typu Oman, Dubaj, czyli Emiraty Arabskie, Zanzibar, Kenia. Sprzedają się kraje dalsze

– mówi Artur Grocholski – właściciel częstochowskiego biura podróży. Dwutygodniowe ferie chcemy w pełnić wykorzystać, dlatego częstochowianie wybierają kraje, które nie mają ograniczeń covidowych w podróżowaniu:

Są 3 kraje, które nie potrzebują żadnych poświadczeń – Dominikana, Meksyk i obecnie Kuba. Pozostałe kraje wymagają książeczki covidowe. Jeżeli je mamy – szczepienia pierwsze, drugie, a najchętniej trzecie, to wtedy wykonujemy test. Dzieci różnie w różnych krajach – w niektórych do 12, w niektórych wyżej, w niektórych niżej, nie potrzebują tego testu.

Pytaliśmy czy w związku z utrudnieniami w zagranicznych podróżach, planujemy zimowe ferie w kraju?

Trudno nam jako biurom podróży ocenić tę turystykę krajową, dlatego że ona się z roku na rok coraz mniej u nas sprzedaje. Każdy klient woli sam zamówić sobie apartament, hotel na miejscu wybierając go w internecie, omijając biura podróży. Mogę tylko powiedzieć, że u nas sprzedaż krajowego czy narciarstwa krajowego, czy tego bliskiego – Austria, Włochy, jest w średniej ilości

– dodaje Artur Grocholski z częstochowskiego biura podróży.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj