Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Olsztynie k. Częstochowy będzie bezpieczniej

Facebook Twitter

Wszystko wskazuje na to, że niebawem w podczęstochowskim Olsztynie będzie bezpieczniej. Powód? W centrum tej turystycznej gminy pojawią się dodatkowe pasy dla pieszych. To jednak nie wszystkie nowości.

fot. facebook.com/Jurajska-Gmina-Olsztyn

Pasy dla pieszych wraz z oświetleniem na drodze krajowej przy piekarni w Olsztynie oraz pasy na ulicy Sobieskiego. Projektowaniem tych zadań zajmuje się właśnie gmina. Pieniądze na ich realizację mają pochodzić z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Sobieskiego w Olsztynie pojawią się też czujniki ruchu, migające sygnalizatory LED, komunikaty dźwiękowe oraz dodatkowe oświetlenie. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Inwestycja za kwotę ok. 250 tys. zł. zostanie dofinansowana na poziomie 80% ze środków Funduszu. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

To już kolejna tego typu inwestycja w Olsztynie. W ubiegłym roku powstało interaktywne przejście dla pieszych, przy skrzyżowaniu ulic Kühna i Św. Puszczy. W ramach tamtej inwestycji m. in. ustawiono radar z wyświetlaczem, zamontowano garby najazdowe na ul. Napoleona oraz „migające i gadające słupy” ostrzegające zbliżających się kierowców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024