Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W okresie Wszystkich Świętych dodatkowe linie, przegubowce i zmiany w rozkładzie

Facebook Twitter

W okresie Wszystkich Świętych mamy mieć ułatwioną komunikację na częstochowskie cmentarze, ale i między nimi. Do korzystania z komunikacji miejskiej zachęca mieszkańców MPK.

fot. mpk.czest.pl

Przewoźnik jak co roku zwiększa częstotliwość kursowania autobusów w tym okresie i uruchamia autobusy na liniach specjalnych:

Linie dodatkowe 31 października, 1 listopada to linia 96 z Błeszna na cmentarz komunalny – kurs co 15 minut, linia 97 na Cmentarz Kule, Cmentarz Zacisze, linia 98 – Cmentarz Kule, cmentarz komunalny – kurs co 12 minut i linia 99 Cmentarz Kule, z ul. Fieldorfa-Nila na cmentarz komunalny. Trasy wiodą przez różne części miasta, tam też korzystają z przystanków i można z tych autobusów wsiadać i wysiadać.

Dzięki tym autobusom przez dwa dni powinno nam się udać dotrzeć w okolice wszystkich częstochowskich cmentarzy

– zapewnia Maciej Hasik, rzecznik MPK. To ma być ponadto ułatwienie dla osób, które zechcą zostawić samochód i bez kłopotu przemieszczać się z jednej do drugiej nekropoli. Większej liczby pasażerów MPK spodziewa się już od soboty:

30 października w sobotę to dzień obowiązywania sobotnich rozkładów jazdy na wszystkich liniach. Ponadto linie 11, 12, 15, 22, 26, 29, 31, 37 i 58 będą obsługiwane tego dnia autobusami przegubowymi. 31 października niedziela, czyli niedzielny rozkład jazdy na wszystkich liniach. To informacje dodatkowe, które warto sobie odnotować planując podróż komunikacją miejską

– tłumaczy Maciej Hasik – rzecznik częstochowskiego MPK. Oprócz linii specjalnych, aby ułatwić pasażerom dojazd do cmentarzy wprowadzane są także inne zmiany i objazdy. Warto więc wcześniej prześledzić trasy i rozkłady. Informował w tej sprawie podróżnych Maciej Hasik z MPK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022