Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie zasady Budżetu Obywatelskiego tworzą wspólnie mieszkańcy

Facebook Twitter

Dlatego przed nami kolejna ewaluacja zakończonej, VI edycji budżetu, którą ogłasza właśnie magistrat. Będzie można zgłaszać poprawki i usprawniać jego przeprowadzenie w kolejnej edycji.

Miasto walczy też co roku o frekwencję wśród głosujących:

Frekwencja od kilku edycji utrzymuje się na podobnym poziomie. Mnóstwo osób głosuje przez internet, to jest taki najbardziej chyba najwygodniejszy sposób głosowania, ale wiele osób około bo ok. 1500 głosowało w „londyńczyku”. I to były osoby, które przychodziły do „londyńczyka” zagłosować, ale też porozmawiać z sąsiadami o dzielnicy, o tym co warto byłoby zrobić, bo jest to takie miejsce na chwilowe spotkanie i zastanowienie się czego byśmy oczekiwali.

– mówi Agata Wierny. Otwarte dla wszystkich zainteresowanych wysłuchanie publiczne zaplanowano na najbliższy wtorek, 18 lutego. Będzie czas na to, aby podzielić się własnymi opiniami, co przyczynić się może do większej aktywności częstochowian w budżecie. Ostatnimi laty najaktywniejsi byli mieszkańcy Kiedrzyna:

Wydaje mi się, że pomoc dla Kiedrzyna na to jest zasługa mieszkańców tej dzielnicy. Działa tam bardzo aktywnie działa lider dzielnicowy Budżetu Obywatelskiego. Przez cały czas wspiera to głosowanie i zachęca do takiej aktywności. Mieszkańcy Kiedrzyna dostali dodatkowo 80 000 zł, a jest to kwota, która już pozwala zrealizować coś konkretnego. Rzeczywiście przychodzą całe rodziny, sąsiedzi, ulice, dzwonią po znajomych (…) i głosują.

– dodaje Agata Wierny z referatu dialogu i praw człowieka w urzędzie miasta. Otwarte dla wszystkich spotkanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego 18 lutego o godz. 17.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj