Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie rośnie liczba włamań do piwnic

Facebook Twitter

W Częstochowie rośnie liczba włamań do piwnic, zwłaszcza w osiedlowych blokach. Złodzieje interesują się nie tylko wartościowymi przedmiotami ale także przetworami, które na zimę zgromadzili mieszkańcy.

Komisariat III Policji w ciągu zaledwie 2 dni otrzymał 5 zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do piwnic mieszkańców ulicy Broniewskiego, Księżycowej, Kwiatkowskiego i PCK. Włamywacze ukradli rowery, sprzęt wędkarski, alkohol, torby podróżne i słoiki z przetworami. I tu apel do mieszkańców o zamykanie na drzwi do klatek także na klucz. Nie można także wpuszczać do bloku nieznanych osób.

Przestępcy najczęściej wchodzą do bloku wpuszczani przez samych lokatorów lub wykorzystują to, że drzwi do klatki schodowej nie są niczym zabezpieczone. Gdy już dostaną się do środka sprawdzają, czy drzwi do piwnic są otwarte. Niestety w większości sami mieszkańcy ułatwiają mu zadanie, nie zamykając ich na klucz. Znajdując się w pomieszczeniach piwnicznych, samo przecięcie kłódki lub haków przymocowanych do ściany nie stanowi już dla włamywacza problemu.

Stąd apel:

drzwi wejściowe do piwnic należy zamykać na klucz – nawet w ciągu dnia,
drzwi wejściowe do klatki schodowej bloku również powinny być zamknięte,
warto także zwracać uwagę na dochodzące z piwnic nietypowe odgłosy, gdyż często mogą to być działania sprawców włamań, pamiętajmy, by nie otwierać domofonu przypadkowym osobom, bez upewnienia się kim są i w jakim celu chcą wejść do budynku, gdy zauważymy w korytarzu bloku lub piwnicy obcą, podejrzanie zachowującą się osobę, należy powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.
pamiętajmy, że nasza postawa może dzisiaj uchronić przed stratą naszego sąsiada, a jutro to on może okazać się pomocny kiedy złodzieje spróbują zagarnąć należące do nas mienie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022