Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

VI Piknik Leśno – Łowiecki „Cietrzewisko” 2015 w Koszęcinie!

Facebook Twitter

Piknik Leśno – Łowiecki „Cietrzewisko” odbędzie się w tym roku w terminie 23, 24 maja. Gwiazdami tegorocznego pikniku będą zespoły Carrantuohill, Universe i Zespół „Śląsk”.

Familijny piknik o charakterze edukacyjno – ekologicznym, którego inspiracją jest piękno przyrody i środowiska naturalnego otaczającego siedzibę Zespołu „Śląsk”.

Drugi rok z rzędu impreza odbędzie się na terenie zrewitalizowanej siedziby Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie. Zmianą zasadniczą w stosunku do poprzednich edycji jest nowy termin pikniku przeniesiony z sierpnia na maj.

Tym samym „Cietrzewisko” będzie jedną z pierwszych w regionie imprez otwierając cykl wydarzeń plenerowych w województwie śląskim. Gwiazdą sobotniego pikniku będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który na scenie zaprezentuje program galowy z udziałem artystów chóru, baletu i orkiestry.

Pierwszy dzień pikniku obfitować będzie w wydarzenia związane z promocją zdrowego trybu życia i spędzania wolnego czasu na łonie natury. Liczne wystawy, konkursy i zabawy wciągną nas w świat przyrody i kultury ludzi zajmujących się środowiskiem naturalnym.

Obok wystaw edukacyjnych okolicznych nadleśnictw będzie można zwiedzić wystawy kół łowieckich oraz zobaczyć w akcji przedstawicieli ras psów myśliwskich czy dzikie ptaki podczas pokazu sokolnictwa. 23 maja odbędzie się w ramach „Cietrzewiska” Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej o Róg Wojskiego. Dzień zwieńczony będzie doskonałą zabawą w rytm znanych i lubianych przebojów z lat 70., 80. i 90.

W niedziele główny akcent przeniesiony zostanie na zawody w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Drwali z udziałem międzynarodowej elity drwali. Na scenie głównej zaprezentuje się młodzież z Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej z Olesna a gwiazdami wieczoru będą zespoły Carrantuohill i Universe.

Podczas weekendu 23, 24 maja w Koszęcinie odbędą się liczne imprezy i wydarzenia towarzyszące. Wstęp na teren imprezy jest bezpłatny.

Organizatorem Pikniku Leśno – Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Gminą Koszęcin, Polskim Związkiem Łowieckim, oraz firmą Makita.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj