Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urząd Miasta zachęca: Zostaw 1% podatku w Częstochowie!

Facebook Twitter

Znów jak zwykle na początku roku zachęcają do tego władze miasta.

fot. czestochowa.pl

Celem akcji na rzecz wspierania lokalnych organizacji jest zasilenie ich kwotą, którą można przekazać podczas rozliczania się z fiskusem.

Zachęcamy rokrocznie aby częstochowianie ten 1 % oddawali organizacjom pożytku publicznego na terenie Częstochowy. Oczywiście wiemy, że wielu z nich wspiera też fundacje ogólnopolskie (…). To są też organizacje, które w końcu wspierają także mieszkańców Częstochowy, natomiast my oczywiście szczególnie zachęcamy do tego, aby wspierać nasze organizacje pożytku publicznego, których działania znamy, których z efektami działalności na co dzień się spotykamy i z których korzystają mieszkańcy Częstochowy. Ta kwota rokrocznie w ostatnich latach wzrastała.

– jak informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta, pieniądze przekazywane przez częstochowian na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego, przekładają się na konkretne ich wsparcie. Częstochowskie schronisko dla zwierząt m.in. dzięki tym środkom zostało właśnie wyposażone w samochód potrzebny do przewozu zwierzaków…

To także związane jest z dodatkowymi możliwościami wsparcia na które później można liczyć ze strony tych organizacji, na przykład: samochód zakupiony przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, oddział w Częstochowie, który będzie wspierał działalność schroniska utrzymywanego ze środków miejskich, więc widać że te środki przydają się w mieście i pomagają organizacjom i tym, którzy z dobrodziejstwa działalności tych organizacji na co dzień korzystają. Zostaw 1% z podatku w Częstochowie to jest hasło, które ciągle promujemy i będziemy na pewno także poprzez tegoroczną akcję do tego hasła nawiązywać i zachęcać ludzi do tego, aby przy okazji rozliczenia pamiętali o częstochowskich organizacjach pozarządowych.

Składając roczne deklaracje podatkowe, warto pamiętać, że na miejskich stronach zasięgnąć można danych dotyczących częstochowskich organizacji, czekających na 1% podatku. Zachęcał Włodzimierz Tutaj, rzecznik w UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj