Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tymczasowa organizacja ruchu na autostradzie A1 w okolicach węzła Blachownia

Facebook Twitter

Kierowcy sygnalizowali, że pojawiają się utrudnienia podczas jazdy autostradą A1 na wysokości Konopisk z powodu prac. O ile nie ma trasie zatorów spowodowanych kolizjami czy wypadkami, ruch jest płynny.

Przypomnijmy w tym rejonie trwają prace gwarancyjne i naprawa nawierzchni betonowej. Od blisko dwóch tygodni obowiązuje tu jednak tymczasowa organizacja ruchu, która miała go ułatwić.

gov.pl

10 sierpnia została wprowadzona tymczasowa organizacja na A1 w okolicach węzła Blachownia. Jak informuje GDDKiA zmiany wdrożono na zwężonym odcinku autostrady. Aby ruch odbywał się bez większych przeszkód, dostępne dla kierowców są dwa pasy w kierunku południowym i dwa w kierunku północnym. W momencie rozpoczęcia gwarancyjnych napraw, pojawiły się poważne utrudnienia w ruchu, ale jednak usunięcie nierówności drogi nawierzchni było konieczne. Obecnie ruch po A1 w rejonie Blachowni i tutejszego węzła oraz prac w Konopiskach odbywa się płynnie, zapewniają urzędnicy Generalnej Dyrekcji. Sytuację monitorują na bieżąco. Miejsce robót jest jednak rejonem ze zwolnioną prędkością, stosujmy się więc do znaków. Wykonawca deklaruje z kolei, że prace zakończą się w październiku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj