Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tunel na S1 jest naprawiany po pożarze. Kiedy otwarcie?

Facebook Twitter

Tunel na S1 uległ uszkodzeniu w chwili, gdy spłonął tam pojazd ciężarowy. Właśnie rusza remont obiektu.

Tunel na S1
Pożar tira w tunelu w ciągu drogi ekspresowej S1 fot. FB/OSP Laliki

Tunel na S1

Otarcie uszkodzonego w czasie pożaru tunelu, już za tydzień (8.02.). Właśnie ruszają prace na odcinku S1, gdzie w ostatni weekend spłonęła ciężarówka – informuje Marek Prusak rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Katowicach.

Marek Prusak: Przystępujemy do prac naprawczych w tunelu Emilia w ciągu drogi ekspresowej S1 w Lalikach. Wymienimy tam uszkodzoną w wyniku pożaru pojazdu ciężarowego infrastrukturę odpowiedzialną za bezpieczeństwo poruszania się w tunelu. Jeśli nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, a prace będą przebiegać sprawnie to do udrożnienia tuneli i przywrócenia ruchu na tym odcinku drogi powinno dojść 8 lutego.

Przypomnijmy – w sobotę (27.01) 5 minut po północy strażacy zostali zaalarmowani o palącym się ciągniku siodłowym wraz z naczepą. Konstrukcja tunelu została uszkodzona, w związku z tym przejazd został zamknięty i wyznaczono objazdy z Żywca do Zwardonia przez DW943 a w druga stronę – dla poj. osobowych przez Sól – Rajcza – Milówka, a dla pojazdów ciężarowych przez Cieszyn.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj