Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trzylatek z Częstochowy – Leon Kuszaj – walczy z nowotworem. Potrzebny jest ponad milion złotych

Facebook Twitter

Trzylatek z Częstochowy Leon Kuszaj walczy z nowotworem. Niestety skuteczne leczenie może zapewnić tylko kosztowna operacja w USA, a rodzice starają się zebrać potrzebny ponad milion złotych. Glejaka, który odebrał chłopcu wzrok w jednym oku, mogą pokonać specjaliści z San Diego.

Najważniejszy jest czas, bo Leon jeszcze w tym miesiącu powinien znaleźć się w klinice:

Nie mamy czas, a jednak jeszcze trochę nam brakuje pieniędzy. Potrzebujemy 268 tys. Dolarów, to jest w przeliczeniu ponad milion złotych. To jest ogromna kwota. Udało nam się zebrać na obecną chwilę ponad 700 tys., więc to jest super sprawa. Sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, więc potrzebujemy potrzebujemy pomocy słuchaczy. Pan doktor nam powiedział, że jest to sprawia niecierpiąca zwłoki. Mamy mało czasu. Musimy działać jak najszybciej. Może też uda się uratować oko prawe

– o wsparcie apeluje Karolina Kuszaj, mama trzyletniego Leona. Rodzice wierzą, że uzbierają brakujące kilkaset tysięcy złotych. Jedynym ratunkiem dla dziecka jest protonoterapia.

W klinice w San Diego jest zasada, że wpłacamy pieniądze i wtedy zaczynają się procedury – mówią nam kiedy należy się zjawić i wtedy pakujemy się i wylatujemy. Jeżeli chodzi o sam proces leczenia, doktor opowiedział nam, jak to będzie wyglądać. Mamy 6-tygodniowy proces leczenia. Polega on na tym, że przychodzimy do kliniki od poniedziałku do piątku i tak przez 6 tygodni.

Jak mówiła nam mama chorego chłopca, zbiórka prowadzona jest w internecie, na Facebooku, ale włączyły się w nią kluby sportowe, prywatni przedsiębiorcy, szkoły, również podmioty w innych miastach. Specjalnie dla 3-latka z Częstochowy zorganizowano charytatywny piknik.

Robione są kiermasze, pikniki, na sportowych zawodach są organizowane zbiórki, były też biegi specjalnie organizowane, firmy się włączają, przekazują pieniądze, bo organizują np. dzień w myjni samochodowej, w kawiarni czy nawet obcinanie włosów. Ta kwota też jest ogromna i fajnie, że jest to nagłaśniane. Ludzie są na tyle wspaniali, że sami się do nas odzywają, że chcą pomóc, więc to jest świetna sprawa. Podtrzymuje nas to na duchu i daje nadzieję, że uda nam się zebrać te pieniądze

– dodaje Karolina Kuszaj.

Dla osób które chcą wesprzeć zbiórkę dla chorego Leona podajemy kontakt do mamy Leona – 608 290 577
link do internetowej zbiórki: www.siepomaga.pl/wzrok-leona

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022