Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trudne warunki drogowe! Ciężarówka z cementem na jezdni w Kłomnicach – duże utrudnienia i objazdy

Facebook Twitter

Prawdziwa zima w Częstochowie. W nocy spadło kilkanaście centymetrów śniegu. O poranku doszło już do kilku kolizji. Największe utrudnienia na DK91 w Kłomnicach. Tam tuz przed godziną 3 w nocy przewróciła się ciężarówka, która cały czas tarasuje ruch i to w obu kierunkach.

Policja kieruje na objazdy. Nie wiadomo jak długo potrwają tam jeszcze utrudnienia. Przed zbyt szybką jazdą ostrzegamy kierowców i wracamy do Kłomnic, gdzie nadal spore utrudnienia. W tej miejscowości przy ul. Częstochowskiej, dzisiaj w nocy przewrócił się samochód ciężarowy. Akcja na miejscu trwa od 3 w nocy. Jak informuje częstochowska policja, kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad kierownicą, a skład wywrócił się uderzając w ogrodzenie posesji. Wiemy, że mężczyzna był trzeźwy, zawiniła być może nieostrożność. Nikomu nic się nie stało, ale usuwaniu ciężarówki z ulicy może potrwać do godzin popołudniowych. Samochód przewoził cement, który trzeba przepompować z jego naczepy. Kierowcy są proszeni o wybranie objazdu. GDDKiA kieruje na: Częstochowę z DK91 przez ulice Zdrowską i Zieloną i dalej z powrotem do DK91. W kierunku Radomska ruch jest poprowadzony przez Dworcową lub Strażacką, przez ulice Pocztową i Sądową do DK91.

Trudne warunki w Częstochowie

W mieście na bieżąco sytuacje monitoruje MZD. Na ulice wyjechały piaskarki. Pamiętajcie jednak, że na osiedlowych uliczkach, cały czas zalega gruba warstwa błota pośniegowego. Drogi są śliskie. Jeździmy wolniej, przez co w wielu miejscach tworzą się korki. Nie tylko w centrum miasta. Utrudnienia też cały czas między Parkitką a Kiedrzynem, tam na skrzyżowaniu Łódzkiej i Traugutta prowadzone są prace związane z budową odwodnienia. Dodatkowo utrudnienia napotkacie też na Kisielewskiego, tuż przy skrzyżowaniu z Obrońcow Westerpllatte. Tam też od rana pracują drogowcy.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024