Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tragiczny wypadek w Brudzowicach. Nie żyje 90-latka, została potrącona przez ciężarówkę

Facebook Twitter

Tragiczny wypadek w Brudzowicach. Nie żyje 90-letnia kobieta. Szczegółowe okoliczności wyjaśniają policjanci i prokurator. Do zdarzenia doszło we wtorek (22.01) po godzinie 18.00 na ulicy Przykościelnej. Co wiemy na ten moment?

Wypadek w Brudzowicach
fot.bedzin.policja.gov.pl

Wypadek w Brudzowicach

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 30-letni kierujący ciężarowym iveco jechał w kierunku trasy DK 91, w pewnym momencie najechał na dwóch pieszych, którzy poruszali się drogą, idąc wzdłuż prawej krawędzi nieoświetlonej jezdni. Po przybyciu na miejsce strażacy udzielali kobiecie pomocy przedmedycznej, a następnie akcję ratunkową kontynuował Zespół Ratownictwa Medycznego z Zawiercia. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji 90-letniej kobiety nie udało się uratować, natomiast jej 58-letniemu synowi nic się nie stało. Kierujący pojazdem iveco był trzeźwy.

Wypadek w Brudzowicach

fot.bedzin.policja.gov.pl

Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów

Jeśli jest możliwość, korzystajmy z chodników, natomiast jeżeli ich nie ma, idźmy prawidłową stroną jezdni, aby w każdym momencie dać szansę kierującemu, a przede wszystkim sobie na reakcję.

Piesi pamiętajcie, że kierowcy mogą Was nie widzieć. Zawsze kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i noście odblaski, nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdyż może on uratować ludzkie życie. Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że wszyscy kierujący Was dostrzegli i możecie bezpiecznie pokonać drogę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj