Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Toksyczne chemikalia usunięte z rejonu Góry Ossona

Facebook Twitter

Niebezpieczne chemikalia znalezione pół roku temu na Jurze w pobliżu szlaku turystycznego zostały wreszcie usunięte. Było to 6 niebieskich beczek z toksyczną zawartością, które mieszkańcy i ekolodzy odkryli w rejonie Góry Ossona.

Mówi Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego:

Hubert Pietrzak: Okazało się, że znalezisko było odkryte na przełomie 2021/ 2022. Osoba, która tam przechodziła, prawdopodobnie zgłosiło to znalezisko na policję. Mówimy cały czas o 6 beczkach w okolicy Góry Ossona, w odległości 19 metrów od Szlaku Orlich Gniazd – najważniejszego szlaku, jaki jest w naszym regionie. Policja, prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie, także kara będzie nieuchronna. Kary za tego typu proceder w tej chwili w Polsce są bardzo wysokie, uległy podwyższeniu.

Jak dodaje, osoby które porzuciły chemikalia działały ignorując zagrożenia, zostawiając niebezpieczne odpady w pobliżu miejsc turystycznych. To kolejny przypadek takiego procederu w kilku gminach naszego regionu oraz w Częstochowie. Sprawą zajmowała się policja wraz z prokuraturą. Chemikalia zostały zutylizowane.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023