Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To już dziś (13.09) Festiwal Czytaj! znów zbliży wszystkich do książki

Facebook Twitter

To już dziś (13.09) Festiwal Czytaj! znów rozpoczyna się w Częstochowie. Zabrakło jednego z jego głównych organizatorów, ale pomysłodawcy tej edycji, imprezę dedykują Adamowi Florczykowi.

festiwal czytaj
fot. FB/Czytaj

Widać to już w nowej oprawie graficznej festiwalu. Przez 5 dni nie zabraknie atrakcji dla fanów dobrej książki, miłośników współczesnej prozy i tych, którzy szukają poza czytaniem, dodatkowych atrakcji.

Sylwia Góra: Young Adults – co dziś czytają młodzi, czy czytają? Czy to narzekanie, że młodzi nie czytają, rzeczywiście jest prawdziwe? Bo na targach książki widzimy ogromne kolejki ustawiające się do innych młodych osób. O co chodzi z tym young adults?

Zapowiada Sylwia Góra, współorganizatorka Czytaj!. Pierwszy festiwalowy dzień to jeszcze inny głośny tytuł.

Sylwia Góra: Książka, która podbija nie tylko listy bestsellerów, ale też serca czytelniczek i czytelników. Spoglądają najczęściej na swoje przodkinie, na swoją przeszłość. Mam tu na myśli oczywiście „Chłopki. Opowieść o naszych babciach” Joanny Kuciel-Frydryszak. Opowieść o naszych barkach, prababkach, które żyły, pracowały ciężko, często bardzo cierpiały, ale też miały swoje marzenia. Na wsiach i o tym pisze Kuciel-Frydryszak. Spotkania w całej Polsce też cieszą się ogromną popularnością, tak że nie mogło jej zabraknąć również w Częstochowie.

Cały program Festiwalu Dekonstrukcji Słowa znajdziecie TUTAJ

Profil FB Festiwalu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj