Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Terytorialsi w pogotowiu

Facebook Twitter

Szef MON Mariusz Błaszczak zdecydował o podniesieniu w stan gotowości brygad Wojsk Obrony Terytorialnej. W pogotowiu są m.in. żołnierze z naszego regionu czyli ze śląskiej brygady.

fot. https://media.terytorialsi.wp.mil.pl

Katarzyna Fica zajęła się tą sprawą. Dlaczego MON bije na alarm?

Jak wynika z informacji przekazanych przez resort, w niektórych miejscach rzeki w naszym regionie przekroczyły stany ostrzegawcze i alarmowe – stąd ta mobilizacja. Terytorialsi z Częstochowy i regionu mogą otrzymać powołanie w trybie natychmiastowym do stawienia się w jednostce, nie krócej niż w 24 godziny.

Obecnie z regionu, którego zasięgiem swojego działania obejmuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Częstochowie terytorialną służbę wojskową pełni 150 żołnierzy.

Mówił bp płk. Adrian Klimek – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Częstochowie. Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje do żołnierzy, aby skorygowali swoje plany i poinformowali pracodawców o możliwości powołania.

Z obowiązku będą zwolnieni ochotnicy WOT, którzy jednocześnie są druhami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ci, którzy sami są dotknięci podtopieniami.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023