Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Targowisko w Kłobucku ponownie otwarte

Facebook Twitter

Burmistrz Kłobucka podpisał stosowne zarządzenie w tej sprawie. To jak czytamy "reakcja na konieczny powolny powrót do normalności i umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej osobom korzystającym z targowiska".

To na razie czasowa zgoda, wszystko oczywiście będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej w rejonie Kłobucka i całego powiatu częstochowskiego. Targowisko rusza w środę (22.04.), ale będą ograniczenia w zakresie sprzedawanych produktów. Handel dotyczy artykułów spożywczych, warzyw, owoców, artykułów rolnych i chemiczno-sanitarnych. Cały czas oczywiście obowiązują rządowe obostrzenia, a więc zakrywamy twarz i nos, zachowujemy odległość 2 metrów od innych osób, ustalono też limit 4 osób na jeden punkt handlowy na targowisku, jest też obowiązek noszenia rękawiczek na targowisku. Burmistrz Kłobucka zapowiada kontrole.

Warto dodać, że czynne jest targowisko na częstochowskim Zawodziu. To miejsce cały czas funkcjonowało, ale od dziś (21.04.) nie ma ma już ograniczeń związanych z asortymentem. Kupimy więc wszystko to co było można było tu kupić przed wybuchem epidemii. Oczywiście cały czas obowiązują tu obostrzenia, maseczki, odpowiednia odległość, dezynfekcja rąk, czy zakaz dotykania towarów.

W najbliższych dniach okaże się, czy w maju odbędzie się Giełda Staroci na Zawodziu. Kwietniowa została odwołana.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj