Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szukają drugiej połówki. Kolejna pielgrzymka singli do Częstochowy

Facebook Twitter

W najbliższy weekend 29 i 30 maja planowana jest już 3. Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do Częstochowy. Organizatorzy skupieni wokół parafii w Dolinie Miłosierdzia spodziewają się jak w poprzednich latach uczestników z całej Polski.

Na Jasną Górę w pielgrzymce docierają osoby niemal w każdym wieku:

Zazwyczaj jest to taki czas, kiedy z jednej strony jest część modlitewna, informacyjna czy to w postaci konferencji czy wykładów, ale też taka forma integracyjna, gdzie ludzie mają okazję się poznać, nawiązać relacje. Jeżeli chodzi o uczestników, to trudno nam powiedzieć kim oni będą, bo to zawsze taka pewna niespodzianka. Nigdy nie obowiązywały wcześniejsze zgłoszenia czy zapisy, więc każdy kto przyjedzie będzie miał okazję w tym spotkaniu uczestniczyć.

Pomysł organizowania dorocznych pielgrzymek zrodził się po 4 latach comiesięcznych spotkań dla singli

– mówi Jolanta Kobojek. Uczestniczyło w nich ponad tysiąc osób. To pomysł dla ludzi, którym doskwiera brak drugiej osoby i którzy chcą coś z tym zrobić:

To zaproszenie adresowane do osób stanu wolnego, rozumianego zgodnie z nauką kościoła – dla tych, którzy nigdy nie zawierali sakramentu małżeństwa albo stali się wdowcami/ wdowami. Są to ludzie w przeróżnym wieku. Najbardziej liczna grupa to 30-50, ale zdarzają się pojedyncze osoby starsze i młodsze.

Spotkanie polecała Jolanta Kobojek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj