Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital na Parkitce uruchomił bezpłatny mobilny punkt wymazów na koronawirusa, tzw. „drive-thru” dla poszczególnych grup osób

Facebook Twitter

Jest on zlokalizowany przy Alei Pokoju 44, w miejscu dawnego szpitala hutniczego. Kto może skorzystać w Częstochowie z darmowego testu przesiewowego na koronawirusa?

fot. PDPics/pixabay.com

W bezpłatnym badaniu mogą wziąć udział osoby, będące na kwarantannie oraz zakwalifikowane do sanatoriów. W tym pierwszym przypadku, zainteresowani badaniem otrzymają 8,9, 10 lub 11-go dnia kwarantanny wiadomość o możliwości opuszczenia miejsca izolacji i wykonania bezpłatnego testu. O wyjeździe na badanie poinformowana zostanie też policja.

Ponadto z wymazów będą korzystać osoby wybierająca się do sanatorium. Tyle, że w ich przypadku jest to obowiązek, bo pacjenci jadący na rekonwalescencję muszą mieć zaświadczenie o ujemnym wyniku na COVID-19. Na miejsce wykonania testu nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo. trzeba własnym samochodem, u pacjenta bez wysiada z samochodu pobierany jest wymaz. Należy zabrać dokument ze zdjęciem oraz numerem PESEL.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj