Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szczęśliwy finał poszukiwań 70 latka

Facebook Twitter

W poszukiwania mężczyzny zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, w tym policjanci, strażacy, grupa jurajska GOPR, żołnierze, przedstawiciele gminy, sąsiedzi i znajomi. Wykorzystano quady i wojskowego drona. Użyto też psa tropiącego.

Kilka dni temu wieczorem 70 latek wyszedł z domu i nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, gdyż mężczyzna leczył się i powinien co kilka godzin zażywać leki. W niespełna dobę po zaginięciu 70-latek odnalazł się. Mężczyzna leżał wyczerpany w polu. Ratownicy medyczni szybko udzielili mu pomocy, jego życiu nic nie zagraża.

PAMIĘTAJ!

Nigdy nie wahaj się ze zgłoszeniem zaginięcia. Nie musisz czekać 24 czy 48 h. Jeżeli tylko zaistnieje zdarzenie o charakterze nagłym, uniemożliwiającym ustalenie miejsca pobytu osoby i zapewnienie ochrony jej życia, zdrowia lub wolności, policjant przyjmie zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od ostatniego kontaktu z tą osobą.
Warto również pomyśleć o wyposażeniu seniora czy też osoby niepełnosprawnej, szczególnie w przypadku kłopotów z pamięcią, w specjalne urządzenie z możliwością lokalizacji. Będzie to z pewnością pomocne w namierzeniu zaginionego, który stracił orientację w terenie.

Kierując się do najbliższej jednostki policji w celu zgłoszenia zaginięcia osoby należy być przygotowanym, że policjant poprosi o:
1. podanie pełnych danych personalnych osoby zaginionej;
2. aktualne zdjęcie osoby zaginionej;
3. podanie cech wyglądu zewnętrznego z uwzględnieniem posiadanych znaków szczególnych;
4. opisu ubioru w chwili zaginięcia z uwzględnieniem znaków firmowych;
5. opisanie przedmiotów posiadanych w chwili zaginięcia;
6. podanie miejsca i okoliczności zaginięcia;
7. rodzaju chorób, nałogów oraz charakter nawyków i skłonności, z uwzględnieniem prób samobójczych;
8. określenie prawdopodobnych przyczyn zaginięcia, w kontekście sytuacji rodzinnej, zawodowej, konfliktów, wypowiedzi, pozostawionych listów;
9. podanie adresów osób i instytucji, do których mogła udać się osoba zaginiona.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj