Sukces ULKS LOTKA

W dniach 23-26.06. zawodnicy ULKS „LOTKA” gmina Olsztyn rywalizowali w Indywidualnych Mistrzostw Polski w badmintona w kategorii Młodzików Młodszy U-13 w Suchedniowie w składzie: Klara Siadlak, Maja Pruszyńska, Aleksandra Sobierajska, Pola Witkowska, Oliwier Maladyn. Towarzyszyli im trenerzy Justyna Herman i Tomasz Jackowski.

Wspaniały sukces odniosła Klara Siadlak która w grze pojedynczej została brązową medalistką Indywidualnych Mistrzostw Polski U-13 w grze pojedynczej dziewczyn pokonując o wejście do strefy medalowej Marię Jędrusik 2:1 (18:21, 21:13 , 21:16) zapewniając sobie medal. W półfinale Klara uległa 2:1 z Zuzanną Turską (rozstawianą z nr. 1) i tym samym został została brązową medalistką. W grze podwójnej dziewczyn Klara Siadlak wraz z partnerką deblową Marią Jędrusik zajęły ostatecznie miejsce 5-8. Gratulacje i Wielkie brawa dla Klary za medal, który jest jej nagrodą za ciężką pracę jaką w całym sezonie włożyła by móc powalczyć o medale Mistrzostw Polski.

materiał prasowy ULKS LOTKA

W kwalifikacjach nasi najmłodsi zawodnicy Maja Pruszyńska, Aleksandra Sobierajska, Pola Witkowska, Oliwier Maladyn (rocznik 2012-2013) zaprezentowali swoje umiejętności w sposób profesjonalny, co prawda nie udało im się wejść do Turnieju głównego, jednak zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłym sezonie, a możliwość wystąpienia na tak prestiżowej imprezie pozwoli im zapoznać się z atmosferą jaka jest na tak wielkich imprezach. Wielkie brawa dla nich za waleczność i zaangażowanie.