StartWiadomość dnia Wiadomości

Styczniowy atak grypy widoczny w regionie

Przez cały rok w obronie przed grypą zapobiegawczo sugerują szczepienia ochronne.

Ocenia Dariusz Nowicki, powiatowy inspektor sanitarny w Częstochowie. Warto dodać że sytuacja pogorszyła się w styczniu. W grudniu zachorowań było mniej niż w analogicznych okresach rok i dwa lata temu. Najwyższa pora się zaszczepić podpowiadają lekarze, zazwyczaj z ochrony przed grypą w tej formie korzystają osoby starsze. Powinni także najmłodsi…

Mówi częstochowski pediatra dr Paweł Gałkowski. Tylko w pierwszym tygodniu stycznia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała ponad 10 tys. przypadków grypy. Z tego 4 tys. 355 dotyczyło dzieci do lat 14. Epidemiolodzy ostrzegają w całym regionie tylko w ciągu tygodnia do 15 stycznia na grypę zachorowało już ponad 12 tys. mieszkańców.

Radzi Dariusz Nowicki, dyrektor częstochowskiej stacji Sanitarno-Epidemilogicznej. Chorych przybywa, a medycy przypominają, że nieleczona grypa może być bardzo groźna i dawać poważne powikłania. W tym roku na razie z powodu choroby hospitalizowanych było 6 osób. Najwięcej osób zgłosiło się po pomoc lekarską w Wodzisławiu Śląskim, Częstochowie, Gliwicach i Chorzowie.

Zostaw komentarz