Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stop Agresji Drogowej, wyślij film z wideorejestratora policji

Facebook Twitter

Akcja policyjna w regionie ma wspomóc bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi zachęcają kierowców do przyłączenia się do niej. W prosty i codzienny sposób w czasie jazdy można pomóc stróżom prawa. Wszyscy wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii.

Policja prezentuje przykłady, gdzie kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego, co prowadzi do sytuacji zagrażającej życiu wszystkim na drodze. Nagrania, jakie sporządzają sami zmotoryzowani obserwujący i nagrywający samochodowymi systemami do rejestracji innych piratów, trafiają na adres poczty stopagresj[email protected]. Przybywa tutaj coraz więcej filmów.

Najczęstsze wykroczenia rejestrowane w ruchu ulicznym to wciąż: jazda dwoma pasami jezdni jednocześnie, zmiana pasa bez sygnalizowania manewrów kierunkowskazem, nagłe hamowanie lub jazda ze zbyt dużą prędkością. Szczególnie te zachowania piratów są groźne w terenie zabudowanym.

Policja przypomina o wysokich grzywnach, do 5 tys. złotych oraz utracie prawa jazdy za podobne zachowania za kółkiem. Prawko można stracić nawet na 3 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023