Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Statystyki częstochowskiej policji za wakacje

Facebook Twitter

Wakacje dobiegły końca, częstochowska policja publikuje dane z interwencji za letnie tygodnie. To nie tylko te związane z bezpieczeństwem w mieście i powiecie. W okresie wakacyjnym doszło do prawie tysiąca kolizji i 90 wypadków drogowych, w których 6 osób zginęło a 128 zostało rannych.

Kierowcy nadal jeżdżą zbyt szybko, łamiąc przepisy a także po spożyciu alkoholu. W sumie mundurowi interweniowali ponad 13 tysięcy razy. zabezpieczali także dwa szczyty pielgrzymkowe, w tym roku na Jasną Górę dotarło 25 tys. pątników w 100 grupach za całej Polski.

Łącznie podczas 2 miesięcy wakacji na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego policjanci podjęli ponad 13300 interwencji, w tym 354 domowe, zatrzymali ponad 170 sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa i 185 osób poszukiwanych. W tym okresie stróże prawa ujawnili ponad 7 tysięcy wykroczeń. Najwięcej dotyczyło naruszeń przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wykroczeń przeciwko obyczajności publicznej i przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu.

Jak co roku częstochowska policja zabezpieczała również szczyt pielgrzymkowy. Od 16 do 25 sierpnia do Częstochowy przybyło ponad 25 tysięcy pątników w ponad 100 grupach pielgrzymkowych.

Od końca czerwca do ubiegłej niedzieli mundurowi prowadzili także wzmożone działania prewencyjne na terenie Parku Lisiniec. Podczas przeprowadzonych w tym rejonie działań wylegitymowali 469 osób, ujawnili 232 wykroczenia, z czego 60 z nich zakończyły się nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego. Najwięcej wykroczeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych, używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym oraz zaśmiecania miejsc dostępnych dla publiczności. Mundurowi zatrzymali również 7 nietrzeźwych kierowców i 8 osób poszukiwanych. Podczas prowadzonych działań zatrzymani zostali sprawcy uszkodzenia ciała, rozboju, oraz 3 osoby, które posiadały przy sobie narkotyki.

Ale nie tylko policjanci z prewencji mieli dużo pracy w te wakacje. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwali mundurowi z częstochowskiej drogówki. Dbali, by każdy bezpiecznie dotarł do celu.

W okresie wakacyjnym na drogach miasta i powiatu doszło do prawie tysiąca kolizji i 90 wypadków drogowych, w których 6 osób zginęło (w tym 2 rowerzystów, 2 motocyklistów, 1 kierujący pojazdem i 1 pieszy), a 128 zostało rannych. Policjanci ujawnili łącznie ponad 5400 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego prawie 3300 dotyczyło przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. 61 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym, a 70 kierowało pomimo braku uprawnień. Niestety w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Częstochowska policja w tym okresie wyeliminowała z ruchu 101 takich osób.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj