Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Starosta częstochowski przyzna swoje statuetki dla zasłużonych w powiecie

Facebook Twitter

W sobotę dowiemy się kto szczególnie zasłużył się dla powiatu częstochowskiego. 17 lutego podczas uroczystej gali starosta Krzysztof Smela wręczy swoje statuetki w kilku kategoriach.

Statuetki dla zasłużonych w powiecie
fot.redziny.pl

Statuetki dla zasłużonych w powiecie

Doroczne nagrody przyznawane są za wyróżniającą się aktywność w lokalnym samorządzie na wielu polach:

Patryk Jeziak: Wyróżnienia starosty częstochowskiego za zasługi dla powiatu przyznawane są w pięciu kategoriach edukacja i kultura, samorządność, polityka społeczna, sport i turystyka, przedsiębiorczość oraz inne szczególne osiągnięcia i wydarzenia. Kandydatów, mogą to być osoby fizyczne, jak i prawne, zgłaszają radni powiatu częstochowskiego, przewodniczący rad gmin, burmistrzowie i wójtowie, laureaci statuetek starosty z poprzednich edycji oraz organizacje pozarządowe powiatu częstochowskiego.

Jak przypomina Patryk Jeziak, rzecznik częstochowskiego starostwa, wręczenie powiatowych nagród ma zawsze specjalną uroczystą oprawę. W tym roku zagra Abba Cover Band, pojawią się też wokaliści z Mykanowa i Mstowa. I tym razem galę zaplanowano w Filharmonii Częstochowskiej. Kto decyduje, do kogo ostatecznie trafiają doroczne statuetki?

Patryk Jeziak: Nominacje ocenia kapituła, każdorazowo powoływana przez starostę, w skład której wchodzą przedstawiciele starosty, rady powiatu, przewodniczący komisji edukacji, naczelnik wydziału edukacji oraz specjaliści z poszczególnych dziedzin. Kapituła zgłasza staroście propozycje nominowanych do wyróżnienia. Końcową decyzję podejmuje już sam starosta. Nominacja do tej nagrody jest dużym wyróżnieniem dla osób i organizacji z naszego powiatu.

Starostwo Powiatowe w Częstochowie poleca uroczystość wręczenia nagród starosty Krzysztofa Smeli – 17 lutego w sobotę o godz. 16.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj