Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprzątamy zielone obszary ze śmieci. Sobotnia akcja adresowana do całych rodzin

Facebook Twitter

Sprzątamy zielone, zalesione rejony w Częstochowie. W sobotę (14.05.) na kilkugodzinne "śmieciobranie" zapraszają częstochowscy wolontariusze i przedstawiciele organizacji ekologicznych. Przyjdźcie całymi rodzinami i zabierzcie znajomych.

fot. facebook.com/rethingczestochowa/

Szymon Wydymus: W sobotę 14 maja odbędzie się akcja „Śmieciobranie na Lisińcu i w Szarlejce”. Spowoduje, że skorzysta na tym wiele istnień. Dbając o naturę oddźwięczy się nam ona otoczeniem przyjaznym i pięknym. Celem będzie sprzątanie pięknego obszaru. Teren ten nazywany jest Doliną Kocinki i Wzgórza Bory – to zadrzewione tereny, którymi można spacerować. Akcję sprzątania organizują wspólnie fundacja Rething, grupa Elanex, Toastmasters Częstochowa. Sprzątanie rozpocznie się o godz. 11:00, miejscem zbiórki będzie pętla autobusowa przy cmentarzu komunalnym.

Jak mówi Szymon Wydymus, pomysłodawcy ekologicznej akcji zapewnią worki i rękawiczki, wystarczy poświęcić sprzątaniu trochę swojego czasu:

Szymon Wydymus: Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji nie tylko osoby zamieszkałe na terenie dzielnicy Lisiniec, ale wszystkich, którzy chcieliby pomóc naturze przed działaniem człowieka. Nawiązujące do grzybobrania, czyli zbierania darów lasów, śmieciobranie to proekologiczne działanie. Do udziału w akcji zachęcane są całe rodziny, by uczyć szacunku do otaczającej nas natury. Worki, rękawiczki zostaną zapewnione, a dla dzieci przewidziane są upominki

– zachęcał Szymon Wydymus.

Spotykamy się w sobotę o godz. 11:00 przy ul. Radomskiej w Częstochowie.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj